Lato, lato czeka…

Uroczyste zakończenie zajęć edukacyjnych w r.ak. 2024/2025 poprzedziło Walne Zebranie Członków. Licznie zgromadzonych członków Stowarzyszenia powitała prezes Zarządu kol. Halina Echaust. Przyjęto sprawozdanie finansowe za rok 2024. Podjęto uchwałę  w sprawie nadania godności członka honorowego koleżankom: Irenie Krajewskiej, Urszuli Krzyżaniak i Elżbiecie Sroka. Wprowadzeniem do sprawozdania z realizacji zajęć edukacyjno-aktywizujących był program przygotowany przez sekcje teatralną i wokalną pod kierunkiem pań Małgorzaty Jaskuły i Mirosławy Lech. Zebrani wysłuchali m.in.: „Kodeksu” Jerzego Połomskiego oraz wierszy: „Schyłek wieku” Wisławy Szymborskiej, „Kiedy mówisz” ks. Jana Twardowskiego, „Dlaczego warto być seniorem” Pawła Stachyry. Sprawozdanie przedstawiła przewodnicząca Rady Programowo-Naukowej Uniwersytetu kol. Krystyna Zachciał. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni Goście: Rektor Honorowa Uniwersytetu pani dr hab. Magdalena Człapka-Matyasik, członkowie Rady Programowo-Naukowej panowie Jarosław Łożyński I Roman Tomczak. Pani Rektor otrzymała serdeczne podziękowanie za ogromną pomoc, starania i współpracę na rzecz zachowania wysokiego poziomu merytorycznego organizowanych zajęć wykładowych oraz zajęć wyjazdowych do Uniwersytetu Przyrodniczego.  Równie serdeczne podziękowania zostały skierowane do pozostałych członków Rady, nauczycieli, instruktorów, koleżanek i kolegów prowadzących zajęcia w kołach zainteresowań oraz słuchaczy, którzy świadczą pomoc organizacyjno-techniczną. Pani Rektor gratulowała Zarządowi i słuchaczom niezwykłej aktywności, dużego  zaangażowania w podejmowanych przedsięwzięciach. Wszyscy Goście życzyli słuchaczom dobrego wypoczynku i powrotu do sali wykładowej oraz do planowanych zajęć w bardzo  dobrej formie.